Sunmaid Raisins – snack boxes – 6ct 2/$3
Roman Meal light wheat bread 24 oz 2/$4
Barbara’s Bakery Puffins (Original) 2/$6
General Mills cereal 3/$5
*Cheerios (there are a variety of coupons floating around $1/2 $1.50/2 $1.50/3 from the 6/22, 6/29 and 7/13SS
*Cookie Crisp
*Eggo Cinnamon Toast Crunch
Kashi 7 Grain Flakes 14.4 oz 2/$6
Malt-o-Meal cereal 2/$5
*Tootie Frooties
*Cinnamon Toasters
Use printables here ($1.50/1) and here ($1/1)
Final Price = $1-$1.50 ea
Van’s WF/GF Waffles 2/$5
*Apple Cinnamon
*Blueberry
Club Crackers bite-size sandwhich with cheese 10oz $1.99
Dannon Yogurt 2/$4
*32 oz containers
*Activia (4 ct)
*La Creme (4 ct)
Use $1/1 Activia in 6/22, 7/20 SS
Final Price = $1 ea for Activia
Swiss Miss Pudding 6ct 2/$4
Challenge Butter sticks (1lb) 2/$5
Use $.50/1 printable
Final Price = $2 ea
Jennie-O Turkey Franks 12 oz 4/$5
Use $.50/1 in 6/8 SS
Final Price = $.75/ea
Tilapia Fillets (bnls, farm raised) $5.99/lb
Red Rock and Orange Roughy Fillets $7.99/lb
Blueberries $2.99/pint
Weight Watchers Sundae Cups 2 pack $1.99
Smuckers 32oz jam 2/$3
*grape or strawberry
Sue Bee Orange Blossom honey 12oz $3.49
Use $1/1 printable
Final Price = $2.49 ea
Simply Orange OJ 59 oz 2/$5
Chicken Breast – bnls, sknls $1.77/lb
Pork Loin chops – bone-in, family pack – $1.99/lb
baby back ribs $3.99/lb
Barilla Basilica pasta sauce 2/$5
Barilla pasta 16 oz 3/$4
Use $1/4 or $.50/2 in 6/15 SS
Final Price = $1.08 ea
Newman’s Own 26 oz 2/$5
Lean Cuisine pizzas 6 oz $1.28
Use $1/2 printable or $1.50/3 printable
Final Price = $.78 ea wyb 2 or 3
Lean Cuisine meals 11.5 oz $1.22
Use $1/2 printable or $1.50/3 printable
Final Price = $.72 ea wyb 2 or 3
Tostitos 9-13 oz $1.88
Use $.55/1 in 6/8 SS
Final Price = $1.33
Organic Carrots 16 oz $.99
Cucumbers $.69 ea